FELIETONY  ·  RECENZJE PŁYT  ·  RECENZJE KONCERTÓW  ·  WYWIADY  ·  INNE TEKSTY  ·  KALENDARZ KULTURALNY  ·  INFORMACJE  
  Felietony
 · 
Prawo w rytmie rap
 · 
Kariera covera
 · 
Dwa oblicza buntu
 · 
POPwrót
 · 
Czas gitar
 · 
Towarzystwo Solidnych Artystów
 · 
Szwedzka dominacja
 · 
Classic, classic
 · 
Głośna sprawa
 · 
dylan.org
Aby na bieżąco otrzymywać informacje z NOWARZEPA.art.pl, wpisz poniżej swoje dane:

E-mail:
Imię:
Nazwisko:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

  Classic, classic
Kilka dni temu jakieś złośliwe choróbsko przykuło mnie do łóżka. Jak bardzo męczy takie zniewolenie, wie każdy „dość nadpobudliwy” entuzjasta życia. Lecz, jak mówi przysłowie, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło...

Otóż, dzięki godzinom spędzonym na łożu boleści, miałem możliwość przyjrzeć się stacji MTV Classic. Zdawać by się mogło, że jest to kanał muzyczny jakich wiele. Dużo klipów, mało gadających głów, czyli zgodnie z recepturą. (Jednym z nielicznych wyjątków jest magazyn „Pełna kultura” z żenująco nudnym i nieudolnym Marcinem Prokopem). Ramówka podzielona jest na bloki typu: największe przeboje, klasyczne ballady, trzy z jednego, czy lata 70. i 80. Wszystkie te pozycje mają zadziwiającą cechę wspólną - są bardzo dobre!

Zdaję sobie sprawę, że pojęcie jakości jest względne. Jednak pozwalam sobie ocenić, że dobór artystów i ich repertuaru jest naprawdę niezły. Bardzo rzadko trafiają się utwory głupie, wtórne (swoim czasom) czy nowoczesne (czyli współczesne w tym „elektronicznie zatrważającym” wcieleniu). Wielką ucztę dla oczu i uszu stanowi oglądanie i słuchanie takich artystów jak: Bonnie Tayler, The Commodores, Billy Joel czy UB 40 bez obawy, że za chwilę jej smak popsuje nam jakaś Mandaryna z Ro(d)zynkami. A jeśli coś takiego ma nastąpić – chociaż tak wielkich gniotów na tej antenie nie widziałem – to emitowana jest „godzina świeżych przebojów”. Innym ciekawym przykładem rozwiązań programowych jest „Obciach Weekend” – dwudniowy blok dla zwolenników stylu a’la Papa Dance. Sympatycznie, a i bez złośliwości.

To tylko rzut oka na ofertę MTV Classic, ale wystarczający, by spostrzec, że pomysłodawcy stacji są bardzo bliscy ucieleśnienia zasady „dla każdego coś dobrego”. I za to należą im się duże brawa. Uczciwie i z satysfakcją przyznaję, że to najlepszy – z dostępnych u nas – kanał muzyczny. Classica górą!
 
B. Rzepczyński, 2004-09-28
Tekst opublikowany w www.independent.pl
opinie [0]
 
copyright NOWARZEPA © 2005-2021 Rafał Nowakowski & Bartosz Rzepczyński
Zapoznaj się z Polityką prywatności.
stat24.pl:
odsłony od powstania: 800066
webdesign s4studio.pl